KSS Mustang najlepszy w Wiśnik Cup 2017

Bez jednej porażki i z pięcioma zwycięstwami na koncie drużyna KSS MUSTANG była bezapelacyjnym zwycięzcą tegorocznego Turnieju Wiśnik Cup.

Na pierwszy grudniowy weekend zaprosiliśmy do Konina pięć drużyn, a turniej podzieliliśmy na dwie rozgrywki. W ramach Central European Cup grali: SK Hobit Brno, KS PACTUM Scyzory Kielce, WBS Pardubice i KSS MUSTANG Konin, natomiast w Wiśnik Cup: Reprezentacja Polski U22, Start Białystok, WBS Pardubice i KSS MUSTANG Konin.

Turniej rozpoczęliśmy wygraną z KS PACTUM Scyzory Kielce 54:41. Tego dnia na parkiecie spotkali się również koszykarze WBS Pardubice i Hobit Brno, a mecz zakończył się zwycięstwem tych drugich 83:47. Doskonałe otwarcie zapewnili turniejowi wspaniali kibice i cheerleaderki ze szkoły w Ostrowążu. Dziękujemy!

W sobotę pokonaliśmy drużynę z Pardubic 71:52, natomiast goście z Brna ulegli naszym koszykarzom 51:76. W trzecim spotkaniu pokonaliśmy natomiast Start Białystok 63:43. Tego dnia doskonale radziła sobie również Reprezentacja Polski U22, która pokonała Start Białystok 69:39 i WBS Pardubice 72:43, oraz drużyna KS PACTUM Scyzory Kielce, która zwycięsko wyszła z konfrontacji z Hobbit Brno (54:41) i WBS Pardubice (55:32).

W niedzielę drużyna Mustangów rozegrała decydujący o końcowym wyniku turnieju mecz z Reprezentacją Polski U22, zakończony zwycięstwem koninian 52:47. Z kolei zwycięstwo ze Startem Białystok 72:53 dało drużynie WBS Pardubice drugie miejsce w turnieju. Najniższy stopień podium zajęli reprezentanci Polski U22, czwarte miejsce zajęła drużyna z Kielc, a dwie ostatnie lokaty zajęli kolejno koszykarze z Brna i Białegostoku.

Podczas otwarcia turnieju odbyła się niezwykle miła uroczystość przekazania Antosiowi Chruszczowi i Adrianowi Tomtale wózków do koszykówki. Chłopcy otrzymali je od Violetty Krawczyk z firmy Metalmex oraz Magdaleny Fabisiak ze sklepu medycznego Sport i Rehabilitacja.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację i przebieg turnieju: Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ, Calypso Fitness Konin, Raw Stuff, Maximum Nutrition Polska, Miastu Konin, Prima24 i TV Wielkopolska.

Turniej1Turniej2 Turniej3 Turniej4Turniej5 Turniej6 Turniej7 Turniej8 Turniej9 Turniej10 Turniej11 Turniej12 Turniej13 Turniej14 Turniej15 Turniej16 Turniej17 Turniej18 Turniej19 Turniej20 Turniej21 Turniej22 Turniej24 Turniej25 Turniej26 Turniej27